Zapraszamy na pierwsze spotkanie w sezonie wszystkich narciarzy.
Formuła spotkania jest dość prosta, na początku prezentacja tego co będziemy robić w trakcie nadchodzącego sezonu.
Spotkanie otwarte dla wszystkich z i spoza klubu!
W długim skrócie:
1.
Gwóźdź programu - flagową imprezą sekcji, jak co roku będzie Memoriał Jana Strzeleckiego, który odbędzie się w marcu 2019 r. Ekipie organizującej przewodzi Agnieszka Mendys. Więcej informacji znajdziesz na rozwijającej się stronie
https://strzelecki.kw.krakow.pl Obecnie poszukujemy osób, które pomogą nam przetłumaczyć stronę i regulamin na kilka języków.
2.
Główne imprezy. W każdym z zimowych miesięcy planujemy organizację jednej większej imprezy narciarskiej:
- Styczniowa Integracja Sekcji - organizowane w ubiegłych latach spotkania integracyjne (a zwłaszcza tegoroczny wyjazd na Ukrainę) cieszyły się ogromnym zainteresowaniem., Chcielibyśmy wybrać się wspólnie w góry nieco niższe (Bieszczady, Ukraina), tak, żeby umożliwić uczestnictwo w imprezie także mniej zaawansowanym narciarzom. Niewykluczone, że i tym razem pojawi się możliwość sprawdzenia swojej formy na zawodach. Wyjazd odbędzie się w drugiej połowie stycznia.
- Puchar Połonin - w lutym, jak co roku, mocna ekipa z naszego klubu pojawi się na organizowanych przez Rzeszowski Klub Wysokogórski zawodach o Puchar Połonin. Startujemy, pomagamy w organizacji oraz dobrze się bawimy u naszej zaprzyjaźnionej rodziny Ostrowskich w schronisku Pod Wysoką Połoniną w Wetlinie. Zatem zapraszamy do pomocy, a w szczególności do przygotowania formy i do startu.
- Obóz SNW - w marcu (po Memoriale Strzeleckiego), jeżeli tylko warunki pogodowe i śniegowe pozwolą, chcielibyśmy się spotkać w Tatrach i podziałać wspólnie narciarsko w jednej z słowackich dolin. Prawdopodobnie podczas obozu organizowana będzie cześć doszkalań. Mamy nadzieję, że obóz uda się połączyć z obozem SWW.
- Trawers Tatr - jeżeli tylko warunki pozwolą w kwietniu odbędzie się podwójny (wsch - zach i powrót zach - wsch inną trasą) Trawers Tatr. Docelowo będzie możliwe uczestnictwo tylko w niektórych etapach imprezy. Pomysłodawcą i organizatorem jest Sebastian Kulczycki.
3.
Szkolenia i doszkalania - tutaj działo się będzie sporo, prace organizacyjne nadal trwają, ale oto czego można się spodziewać:
- ABC skituringu - cykl odbywających się dość nieregularnie w ubiegłym sezonie spotkań pokaże nowe oblicze. W listopadzie i grudniu zapraszamy na 5 nieodpłatnych wykładów otwartych (zapraszamy także osoby spoza klubu) przeznaczonych dla początkujących skiturowców oraz dla osób, które dopiero zastanawiają się nad rozpoczęciem swojej przygody.
- Szkolenia techniki jazdy (wyciągi) w trzech odsłonach:
Przedsezonowy wyjazd w Alpy (do Maso Corto) - Ci którzy śledzą grupę mailingową SNW wiedzą, że zapisy już trwają, ba pierwsza grupa jest już nawet pełna i właśnie otwarte zostały zapisy do drugiej grupy. Wyjazd przeznaczony jest dla co najmniej średniozaawansowanych narciarzy. Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://panel.kw.krakow.pl/wydarzenia/23.
Dwu lub trzydniowe szkolenie na stoku w Polsce - w pierwszej połowie stycznia zapraszamy na stoki w Kluszkowcach. Docelowo chcielibyśmy, żeby uruchomione zostały grupy o różnym poziomie zaawansowania - także początkująca.
Popołudniowe doszkalania na stokach - dla tych, którzy chcieliby podnieść swoje umiejętności, a nie mogą pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd proponujemy cykle 3 spotkań popołudniowych z instruktotrem.
- Wycieczki skiturowe i szkolenia podstawowe (narciarstwo wysokogórskie)
KWS w wersji zimowej, czyli Klubowe Wyjazdy na Skitury - chcielibyśmy ruszyć z organizacją wycieczek skiturowych dla początkujących skiturowców w terenie nie zagrożonym lawinami (głównie w Beskidach).
Wycieczki szkoleniowe dla średniozaawansowanych - w tym sezonie chcemy zaproponować regularne wycieczki szkoleniowe (skiturowo - lawinowe) w Tatrach. Wycieczki przeznaczone będą dla średniozaawansowanych skiturowców.
Kurs skiturowy - czyli dwudniowe szkolenie podstawowe przeznaczone dla osób zaczynających przygodę ze skiturami, prowadzone w terenie nie zagrożonym lawinowo, na takie szkolenia zapraszamy także osoby spoza klubu.
- Szkolenia zaawansowane (narciarstwo wysokogórskie)
Kurs narciarstwa wysokogórskiego - czyli 5 dniowe pełne szkolenie skiturowe przeznaczone dla osób, które niedawno zaczęły swoją przygodę skiturową, ale chciałyby w bezpieczny sposób rozwijać swoje umiejętności i zacząć działać w górach typu alpejskiego (co najmniej 4 dni szkolenia prowadzone są w Tatrach). Kurs ten łączy w sobie program kursu skiturowego i kursu skialpinizmu. Na takie szkolenia zapraszamy także osoby spoza klubu.
Kurs skialpinizmu - 2 dniowe szkolenie przeznaczone dla osób, które jeżdżą na skiturach od 2-3 sezonów, mają za sobą kilka(naście) tatrzańskich wycieczek i chciałyby rozwinąć swoje umiejętności. Na takie szkolenia zapraszamy także osoby spoza klubu.
Harde Lajny (ang. Steep Skiing) - 3 dniowe szkolenie przeznaczone dla osób, które w miarę spokojnie zjeżdżają w terenie o trudnościach 2 i chciałyby równie spokojnie zjeżdżać w terenie o trudnościach 3/3+. Pierwszy dzień realizowany będzie w oparciu o wyciągi na Chopoku (zjazdy żlebami poza trasami), dwa kolejne dni to już wycieczki tatrzańskie.
- Szkolenia uzupełniające
Kursy lawinowe - tutaj pojawi się tradycyjnie pierwszy stopień (szkolenie klubowe organizowane razem z STJ). Szkolenie drugiego stopnia, połączone z wycieczką przeznaczone będzie w przyszłym roku wyłącznie dla osób poruszających się na nartach skiturowych.
Nowością w przyszłym sezonie może być doszkalanie dla tych, którzy już mają za sobą oba stopnie kursów lawinowych i sporą wiedzę praktyczną, a chcieliby się dowiedzieć się jeszcze więcej.
Kurs nawigacji - kurs skierowany do osób samodzielnie działających lub planujących działalność w górach typu alpejskiego, który ma na celu uzyskanie umiejętności przygotowania tury pod względem nawigacyjnym oraz efektywnego prowadzenia nawigacji niezależnie od warunków pogodowych.
Wspinanie lodowe dla narciarzy - wprowadzenie do poruszania się w terenie wspinaczkowym na prostych drogach lodowych. Nabyte umiejętności mają pomóc w bezpiecznym pokonywaniu trudnych fragmentów tur alpejskich.
Autoratownictwo i techniki lodowcowe - kurs skierowany do osób samodzielnie działających lub planujących działalność w górach typu alpejskiego, który ma na celu uzyskanie umiejętności zabezpieczenia zespołu skialpinistycznego podczas wędrówki lodowcem oraz prowadzenia akcji ratunkowej w przypadku gdy członek zespołu wpadnie do szczeliny.
* wszystkie szkolenia z wyjątkiem ABC skituringu, kursu skiturowego, kursu narciarstwa wysokogórskiego oraz kursu skialpinizmu przeznaczone będą wyłącznie dla członków klubu z opłaconymi składkami.
4.
Co jeszcze będzie się działo?
Poza wymienionymi chcielibyśmy zaproponować wydarzenia, które organizowane będą doraźnie.
- przed sezonem - już od września chcielibyśmy wystartować z przygotowaniem motorycznym do sezonu. Docelowo powinny odbyć się warsztaty z fizjoterapeutą, a potem raz w tygodniu prowadzilibyśmy treningi stricte pod kątem przygotowania narciarskiego.
- przygotowanie kondycyjne - w lecie pojawią się mniej lub bardziej spontaniczne inicjatywy rowerowe (pierwsza już za tydzień!), w zimie chcielibyśmy reaktywować środowe spotkania w Myślenicach lub Konikach.
- slajdy i spotkania - mamy pomysł na zaproszenie kilku ciekawych gości oraz jak co roku zapraszamy na opowieści z ostatniego sezonu - jeśli chcesz opowiedzieć coś o swoich ostatnich turach napisz do nas.